Choď na obsah Choď na menu
 


VÍKEND V ZNAMENÍ TANTRY

 

Obrázok

 

Tantrické učenie chápe lásku ako najsilnejšiu životnú silu, akej sú ľudské bytosti vôbec schopné, preto teda sexuálne spojenie muža a ženy generuje energiu tak fyzickú, ako aj duchovnú. Znamená to, že vzniká tak pri akte samotnom, ako aj v priebehu vytvárania silného emočného puta medzi milencami. Tantra tento proces chápe tak, že členovia páru nie sú iba muž a žena, ktorí sa oddávajú jeden druhému, ale sú to ich vnútorný boh a bohyňa, ktorí spolu komunikujú a prejavujú jeden druhému neskonalú úctu a zbožňovanie.

Učenie tantry tvrdí, že vášeň časom nemizne, ale naopak sa zosilňuje spoločne so vzájomným poznaním a dokonalou komunikáciou.

Je častým javom, že aj stabilný a milujúci sa pár stratí časom veľkú časť svojej vášne, ktorá ich niekedy tak pohlcovala. Tantra sa na ideálnych milencov díva ako na pár, ktorý udržuje stabilný vzťah, keďže určité tantrické praktiky vyžadujú, aby medzi milencami panoval pevný nežný vzťah., ktorý im umožňuje väčšiu intimitu a ľahkú komunikáciu. Tá zase uľahčí vzájomné duchovné spojenie a predovšetkým lepšie chápanie želaní toho druhého.

Pokiaľ si niekto zvykol na spontánne sexuálne vzťahy, môže sa mylne domnievať, že starostlivá príprava na mi¬lostný akt potlačí jeho prirodzenosť a nespútanosť. Avšak opak je pravdou, a ako tvrdí tantrické učenie, prípravy ktoré predchádzajú milostnému spojeniu sú pre neho nevyhnutnou podmienkou. A nielen to: vzbudzujú u milencov chuť milovať sa, to znamená dohovoriť si milostné stretnutie, ktoré, ako obidvaja vopred vedia a želajú si to, sa nakoniec premení na sexuálny akt. Okrem povzbudenia chuti k milovaniu je však výsledkom stretnutia tiež oveľa väčšia uvoľnenosť milencov, keďže sa vopred pripravili.

Práca, deti, povinnosti - to všetko veľmi často spôsobuje, že páry nemajú dostatok času potrebného ku komunikácii a vychutnaniu si intímnych chvíľ, čo sa do značnej miery negatívne odráža na uspokojivom sexuálnom živote, pretože sexuálne vzťahy veľmi často predstavujú iba fyzické uvoľnenie, a preto sa u obidvoch partneroch po čase objavuje strata chuti milovať sa, teda predovšetkým so svojim stálym partnerom či partnerkou.

tantra2.pngTantrické sexuálne praktiky sa však práve snažia pomôcť párom nájsť stratenú vášeň a objaviť typ intímneho vzťahu, ktorý bude omnoho viac ako len fyzická komunikácia. Aby k tejto transformácii došlo a aby znovu vytryskla romantika a vášeň, je treba k milostnému aktu pristupovať, ako by sa jednalo o magický rituál.

Jedným z najobľúbenejších tantrických sexuálnych rituálov je takzvaný „tantrický víkend", pretože počas prevádzania obradu dochádza k posilneniu vedomia a zásadným spôsobom sa mení komunikácia medzi partnermi, prebúdzajú sa zmysly, rastie citlivosť, naše city sú intenzívnejšie a neunikne nám žiadny detail. Okrem toho sa počas sexuálneho spojenia a aj po ňom cítime osobne oveľa lepšie, rovnako tak sledujeme, ako silnie naše milostné puto s partnerom a čo je najdôležitejšie: so silnejúcim napätím sa znovu vracia ona vášeň z doby, keď sme boli hlboko zamilovaní a znovu si môžeme vychutnať svoj vzťah tak duchovný ako aj fyzický.  

 

 TANTRICKÝ VÍKEND KROK ZA KROKOM

Tantrický víkend sa skladá z rôznych činností, preto je nutné, aby sme mali k dispozícii všetok čas potrebný k ich realizácii. mali by sme teda mať pred sebou tri voľné dni, počas ktorých prejdeme krok za krokom cestu k intímnemu, božskému a magickému spojeniu.

Aby k nemu skutočne došlo, je nevyhnutné vykonať tak emočné, ako aj fyzické prípravy. Tantrický sexuálny vzťah je niečo úplne prírodné, ale nemôže byť celkom spontánny, pretože vyžaduje celu radu príprav, ktoré musíme vykonať, ak chceme, aby tantrický víkend prebehol k spokojnosti obidvoch partnerov.

Predovšetkým je veľmi dôležité, aby si ho naplánovali obidva členovia páru spoločne, pretože musí úplne vyhovovať obidvom stranám a to bez akýchkoľvek obmedzení, alebo prekážok. Hlavnou myšlienkou je teda stráviť celý víkend spolu a sami, bez toho aby nás ktokoľvek rušil.

Hlavnou zásadou bude vypnúť telefón a zabudnúť, že existuje rádio a televízia, či Internet. Niekedy sa odporúča úplne zmeniť prostredie. Ideálne by bolo opustiť byt či dom a stráviť víkend v hoteli alebo apartmáne. Pokiaľ to však nie je možné, nevadí. Zostaneme doma. Vždy sa však vybavíme rôznymi doplnkami, ktoré navodia atmosféru intimity a dôvery. Iba tak bude náš tantrický víkend úspešný.

Nech už je teda vybrané miesto kdekoľvek, bude nutné ho pripraviť k tantrickému obradu, aby sme ho mohli prežiť k úplnej spokojnosti. Na príprave obradného miesta sa podieľajú obaja partneri.

 

  • Najskôr dokonale upraceme miestnosť, v ktorej budeme obrad prevádzať. Hygiena je totiž podmienkou voľného prúdenia energií.
  • Nezabudneme si zaobstarať zásobu vhodných sviečok, aby osvetlenie miestnosti bolo tlmené a príjemné počas celého víkendu. Rovnako tak by sme nemali zabudnúť na vonné tyčinky či aromatické oleje.
  • Ďalej sa zásobíme jedlom, ktorého príprava je jednoduchá alebo nevyžaduje vôbec žiadnu prípravu, ako je ovocie, syr, chlieb, sušené ovocie, sladkosti, šťavy..., a ďalej tiež obľúbené víno či likér, ktoré je však treba konzumovať s mierou.


tantra3.jpgOblečenie, ktoré si vyberieme pre tantrický víkend, je tiež dôležité. Žena by sa mala rozhodnúť pre zvodné, nie však vyumelkované šaty, ktoré budú jej partnerovi pripadať príťažlivé a erotické. Musí sa však cítiť pohodlne. Ak je zvyknutá sa maľovať, tak najlepšie prirodzene, a môže svoje pôvaby zdôrazniť nejakým šperkom. Pokiaľ ide o muža, odporúča sa pohodlné oblečenie, ktoré je príjemné na dotyk aj na pohľad

Vzhľadom k tomu, že ide o stály partnerský vzťah, počítame s tým, že obaja poznajú vkus svojho partnera, čo sa týka oblečenia a doplnkov. Ak si však nie sme celkom istí, najlepšie je opýtať sa na to priamo, aby sme sa nezmýlili, alebo požiadame partnera či partnerku, aby sa obliekla či upravila tak, ako to máme radí.

Tak ako sú nutné prípravy, pokiaľ ide o sviečky, vonné tyčinky a jedlo, je vhodné postarať sa aj o erotické pomôcky, ako sú pierka, hodvábne šatky, kvetiny atd. či nejaký iný predmet, ktorý môžeme použiť na posilnenie milostnej atmosféry. Medzi týmito „hračkami" je nevyhnutné mať predovšetkým šatku na zaviazanie očí, ktorá nám v značnej miere pomôže prebudiť citlivosť na dotyk, ktorú sme možno už celkom stratili, alebo potlačili počas minulých rokov, alebo ju znovu vyvolať, pokiaľ sme na ňu zabudli.

Obrázok

 

Prvý deň tantrického víkendu

Keď sme dokončili všetky potrebné prípravy, môžeme začať tantrický víkend. V piatok popoludní si poriadne oddýchneme, uvoľníme sa a odstránime nahromadený stres. Keď už máme tiež vhodne pripravenú miestnosť, dáme si uvoľňujúci kúpeľ a oblečieme si pohodlné šaty, zapálime sviečky a vonné tyčinky a zhasneme svetlo.

Tento okamih je určite jedným z najdôležitejších, pokiaľ ide o komunikáciu. Je to čas dôvery, preto dajme voľný prechod emóciám, citom a želaniam, avšak iba tým, ktoré sa vzťahujú k osobe nášho partnera. Zakážme si hovoriť o práci a pod., skrátka o všetkých problémoch a povinnostiach, ktoré sa nevzťahujú priamo k intímnemu vzťahu s partnerom.

Počas popoludnia budeme mať čas na smiech, plač, tanec, alebo prechádzku (mali by sme si vybrať vzdialené mesto od nášho bydliska, ak to však nie je možné, tak sa radšej rozhodneme zostať doma). Budeme tiež večerať. Mal by to byť skutočný milostný rituál, pri ktorom si milenci vkladajú kúsky jedla navzájom do úst.

Keď príde čas ku spánku, odoberieme sa do postele spoločne, avšak sa nesnažíme v žiadnom prípade o sexuálne spojenie. Môžeme sa nežne hladkať a bozkávať, vyhýbame sa však (pokiaľ možno) erotogénným zónam. Je veľmi príjemné zaspať vo vzájomnom objatí, potlačíme však všetky túžby sexuálnej povahy. Ich uspokojovaniu sa budeme venovať neskôr. Týmto spôsobom zaistíme, že v nás bude pomaly vzrastať sexuálne napätie, aktivujú sa jednotlivé čakry a naša pozornosť sa nezamaria na konečný cieľ. Sústredíme sa iba na blízkosť milovanej osoby a na to, že s ňou zdieľame okamihy najvyššej intimity.

Druhý deň tantrického víkendu

Keď sa v sobotu ráno zobudíme, osprchujeme sa a podelíme sa o ľahké raňajky, rovnako ako sme to urobili s večerou predchádzajúceho večera. Potom si na chvíľku oddýchneme, aby sme podporili trávenie a prejdeme k jednému z najemotívnejších magických rituálov tantrického víkendu.

tantra1.jpgJeden partner zaviaže druhému oči pripravenou šatkou, ktorej materiál by mal byť dostatočne hustý, aby cez ňu nebolo možné vidieť. Potom ho vodí po miestnosti a podáva mu rôzne predmety, aby ich ohmatal a ovoňal ich. Zároveň popisuje svoje pocity a predstavy. Týmto cvičením posilňujeme zmysly na ktoré kladieme omnoho väčší dôraz, keďže nevidíme a tieto zmysly v bežnom živote trochu zanedbávame, ako sú hmat, sluch, čuch a chuť.

Okrem toho toto cvičenie upevňuje vzájomnú dôveru, keďže ten z partnerov, ktorý má zaviazané oči a nevidí, sa tak dobrovoľne odovzdáva do rúk toho druhého a musí mu teda slepo dôverovať. Asi po hodine dáme partnerovi šatku dolu a požiadame ho, aby povedal, že čo cítil. potom by mali prísť na radu nežnosti. Partneri sa navzájom skúmajú. Keď sa uistíme, že nás nikto nepríde vyrušovať, zatvoríme dvere aj okná miestnosti, zapálime sviečky a vonné tyčinky. Môžeme si zvoliť tiež vhodnú hudbu.

Keď sme sa vyzliekli a posadili sa oproti sebe tak, aby sme sa ľahko mohli jeden druhého dotknúť, otvoríme náruč a začneme sa vzájomne láskať po celom tele, s výnimkou prsníkov a genitálií. Táto fáza by mala trvať asi polhodiny a mali by sme cítiť, že naše sexuálne vzrušenie dosahuje vysoký stupeň. Potom si ľahneme vedľa seba na chrbát, aby sme tento tlak trochu uvoľnili. Obmedzíme láskanie a sústredíme sa na dýchanie a pozorovanie svojho partnera. Keď sme sa dostatočne uvoľnili, môžeme opäť začať milostnú hru, alebo jednoducho zostať spolu ležať v objatí, rozprávať sa, alebo mlčať... , jednoducho si vychutnávať prítomný okamih.

 

Po určitej dobe sa milenci spoločne venujú jedlu, a to rovnakým spôsobom, ako to bolo pri večeri a pri raňajkách. Oddýchnu si a nasledujúci čas môžu využiť na prechádzku, alebo jednoducho zostanú spolu ležať.

Popoludní môžeme zopakovať dopoludňajšie cvičenie, ale vymeníme si teraz úlohy, takže ten, čo mal dopoludnia zaviazané oči, bude druhému slúžiť ako sprievodca. Potom zase venujeme dlhý čas mazleniu, kým nepríde čas večere, ktorá by mala byť opäť veľmi ľahká. 

Pre mazlenie, pohľady, jemné dotyky a šepkanie najnežnejších slov neexistuje žiadne obmedzenie - všetok náš čas a tantrická láska dosahujú tie najvyššie hranice.

Po večeri a odpovedajúcom odpočinku si pripravíme spoločný uvoľňujúci a zmyselný kúpeľ pri sviečkach. Vzájomne sa namydlíme a využijeme všetky mož¬ností k mazleniu, hladkaniu a iným hrám, ktoré nám ponúka príjemný kúpeľ. Potom sa vzájomne osušíme a nanesieme na telo aromatický olej, alebo telové mlieko (ideálny je olej s afrodiziakálnymi účinkami), ktorý rozotrieme jeden druhému pozornou a senzuálnou masážou.

V dalšej fáze pokračujeme vo vzájomnom láskaní. Tentokrát si však predstavujeme, čo by sme asi cítili, keby sa nás niekto dotýkal úplne rovnakým spôsobom, ako my teraz láskame svojho partnera. Ide o maximálnu stimuláciu našej predstavivosti a tiež o to, aby sme sa vcítili do úlohy nášho partnera. Znamená to, že sa snažíme predstaviť si jeho vlastné pocity. Je to chvíľa, kedy intenzívne cítime jeho telo, pokožku a aj jeho emócie... a dáme úplnú voľnosť svojej fantázii a to nielen pri láskaní rukami a perami, ale aj môžeme použiť pierka, hodváb, kvety, tekutiny, jedlo a pod. Nehovoríme, ale namiesto nás hovoria naše pohyby, dych, pohľad...
Nakoniec prichádza noc. Rovnako ako v piatok sa nebudeme snažiť ani o sexuálny akt a ani o orgazmus. Ešte raz musíme odolať želaniu splynúť v koite a dosiahnuť telesné uspokojenie. Uvoľníme sa, zhasneme sviečky a zaspíme v spoločnom objatí.

Tretí deň tantrického víkendu

 V nedeľu ráno si po prebudení dáme opäť sprchu, alebo kúpeľ a naraňajkujeme sa tak ako počas predošlých dní. Po chvíľke oddychu venovanej tráveniu si sadneme na posteľ, alebo na koberec alebo na podlahu na prikrývku chrbtom k sebe. Táto pozícia odbúrava ostych, pretože nás partner nevidí a my zase nevidíme jeho pohľad. Môžeme sa mu teda zveriť, že čo sa nám páči na vlastnom tele a aj spôsobe života a aj čo milujeme na tom druhom. Snažíme sa byť čo najúprimnejší.

Ďalej nasleduje láskanie, tentokrát od hlavy k pätám vrátane prsníkov, ohanbia, pošvy, penisu a semenníkov. Na začiatku by mali byť pohyby veľmi jemné, neskôr ich zosilníme.

Keď budeme mať pocit, že orgazmus je už blízko, spomalíme láskanie a uvoľníme sexuálne napätie tak, že si ľahneme opačne, teda hlava jedného sa nachádza pri nohách druhého. Dotýkame sa pravým bokom, ruku položíme na partnerove genitálie a súčasne prevádzame synchronizované dýchanie (kým jeden z partnerov vdychuje, druhý vydychuje, atď. - ak sa to hneď na začiatku nebude dariť, nič sa nedeje. Dôležité tu je uvoľnenie sexuálneho napätia).

Pokiaľ sme sa dostatočne ukľudnili, začneme sa znovu láskať, pokiaľ znovu nepocítime blížiaci sa orgazmus. V tom okamihu znovu prestaneme s láskaním a urobíme uvoľnenie sexuálneho napätia rovnakým spôsobom ako predtým. Teraz sa však dotýkame ľavým bokom a ľavá ruka sa nachádza na partnerových genitáliách.

Potom, ako sme tento typ vzájomného láskania zopakovali aspoň štyrikrát, alebo sme príliš vzrušení, či unavení, by sme si mali oddýchnuť. Môžeme sa vykúpať, alebo sa prejsť, alebo zostať iba tak jednoducho ležať. Po chvíľke odpočinku sa najeme a znovu určitú dobu relaxujeme, pokiaľ prebieha trávenie.

Nasleduje nová spoločná senzuálna a relaxačná kúpeľ, rovnako ako predošlého dňa pred večerou. Keď sme si ju dostatočne vychutnali, jeden druhého starostlivo osušíme a odoberieme sa do spálne. Muž si sadne so skríženými nohami do pozície polovičného, alebo úplného lotosu a pokiaľ potrebuje, oprie sa chrbtom o čelo postele, alebo o stenu a ženu mu sadne do lona a objíme ho nohami. Dívame sa navzájom do očí a prevádzame synchronizované dýchanie. Sústredíme sa a zvuk dychu.

Prostredníctvom dýchania sme vstúpili do hlbokej energetickej komunikácie. Znovu sa začneme láskať. Keď sa cítime dostatočne vzrušení a muž dosiahne erekciu, ľahne si na chrbát a žena si sadne a neho obkročmo tak, aby sa jej joni dostala tesne nad lingam. Po jeho dokonalom zavedení partnerka zmení polohu: ľahne si na partnera. Dbá pritom, aby lingam nevykĺzol. V tejto pozícii milenci pokojne zotrvajú a pokračujú v synchronizovanom dýchaní, pokiaľ nepovolí erekcia penisu. Nesmie dôjsť k vyvrcholeniu.

Obrázok

 

Po týchto chvíľach plných lásky, ktoré sú predohrou k tomu, k čomu má dôjsť večer, sa osprchujeme, prejdeme, alebo len tak budeme oddychovať. Keď sa opäť vrátime do spálne. navečeriame sa, oddýchneme si, znovu sa spoločne vykúpeme, pričom bez strachu a ostychu si vychutnáme každý kúsok partnerovho aj svojho tela. Osušíme sa znovu si ľahneme na posteľ, kde budeme opäť opakovať láskanie takmer až k vyvrcholeniu, ale skôr než k nemu dôjde, tak prestaneme a uvoľníme sa tak, aby nedošlo k orgazmu.

Keď sme si dostatočne vychutnali láskanie a povrchovú penetráciu, čo by malo trvať aspoň hodinu, a pokiaľ sme dostatočne vzrušení, pristúpime k samotnému sexuálnemu styku. Keď sa lingam bude nachádzať vo vnútri joni tak, aby spojenie bolo dokonalé a pevné, môžeme sa začať tešiť z pomalého a dlhého sexuálneho aktu, v ktorom bude muž uspokojený až vtedy, keď žena dosiahne orgazmus, alebo si dokonca obaja môžu vychutnať jeden, alebo celú radu spoločných orgazmov.

V týchto chvíľach sa cítime zaplavení šťastím. Sexuálna energia nás naplní svojim svetlom. Táto hlboká a nekonečná vlna rozkoše, ktorá prestúpi celú našu bytosť a spôsobí, že každá bunka nášho tela bude vibrovať - to je práve to, čo tantrické učenie nazýva kozmickým orgazmom. To je orgazmus, ktorý presahuje iba obyčajný sexuálny, či zmyslový zážitok, pretože je to skúsenosť, ktorá zasahuje celú našu bytosť.

Vlna blaženosti, ktorá sa dostaví po prežití týchto niekoľkých dní, ktoré boli predchnuté vzájomným porozumením, dotýkaním, pohrávaním, dráždením a ukľudňovaním, skrátka cvičením maximálnej súhry dvoch jedincov opačného pohlavia, prináša po určitej dobe znalosť techník takzvanej vyššej sexuality. Tá spočíva predovšetkým v uvedomení si toho, že naše uspokojenie nezávisí na nikom inom. Stav, keď dlho očakávaná extáza zaplaví naše telo, nás bude inšpirovať k tomu, aby sme tieto chvíle opakovali tak často, aby nám prinášali trvalé šťastie a my sme ich mohli zdieľať tak so svojim partnerom, ako aj so svojim okolím.

 

Cítiť pokožku milenca a uvoľniť sa v jeho náručí je zážitok, ktorý by mohol trvať večne. Láskanie a milostné hry sú súčasťou komunikácie s partnerom.

 

Bezuzdná vášeň a neutíchajúca túžba vybuchujú a milenci dávajú voľný prechod svojim emóciám - to je kulminácia všetkých intenzívnych neopakovateľných zážitkov

 
 

 


PortrétPosledné fotografie


Facebook

Mail listArchív

Kalendár
<< jún / 2018 >>


Štatistiky

Online: 7
Celkom: 623245
Mesiac: 10930
Deň: 465