Choď na obsah Choď na menu
 


Sex alebo milovanie?

 

Máte chuť na sex, alebo na milovanie? Hovoríte si,  čo je to za zvláštnu otázku? Pravdou však je, že medzi milovaním a sexom isté rozdiely sú. Takže, na čo máte dneska chuť? A zhodne sa na tom s vami aj partner?

Zvyčajne hovoríme o sexe, a to aj v prípade, že myslíme na milovanie. Tieto dve slová označujú na prvý pohľad to isté, v skutočnosti to však nie sú vonkoncom tie isté činnosti. Aby sa situácia ohľadne sexu a milovania ešte skomplikovala, tak treba zdôrazniť, že sa na ne obe pohlavia pozerajú jemne odlišne.

Obrázok

Ako je to teda v skutočnosti?
Zatiaľ čo pri sexe prevažuje uspokojovanie pudov a telesné prejavy tejto inak veľmi príjemnej činnosti, pri milovaní sa obe pohlavia viac menej zhodujú na tom, že ide o telesné vyjadrenie svojich citov, zdieľanie intimity, náklonnosti a emócií.

Vždy však záleží na tom, s kým práve sex či milovanie prežívame. Len veľmi ťažko si niektorá žena dokáže predstaviť, že zatiaľ čo ona by mala prežívať milovanie, muž s ňou bude mať len „čistý“ sex. Tam kde chýbajú určité emócie nemôže za žiadnych okolností vzniknúť taká blízka náklonnosť ako medzi dvoma ľuďmi, ktorí sa navzájom milujú a vyjadrujú si svoje city aj telesne.

Obrázok

 

Pravá a hlboká láska
Pri milovaní sa nespájajú len telá, ale aj duše oboch milencov. Mnohí muži, ktorí už spoznali skutočnú lásku sa o milovaní vyjadrujú podobne. U žien sa akosi automaticky predpokladá toto romantické prežívanie vzťahu aj po telesnej stránke, avšak skutočné milovanie si môže vychutnať človek bez ohľadu na pohlavie až po tom, ako okúsi skutočnú hĺbku lásky.

 

  

Naopak s pudmi a sexom je to omnoho jednoduchšie. Vášnivé splynutie dvoch tiel, ktoré ženie vpred vzrušenie môže byť rovnako hlbokým zážitkom, avšak je založené len na fyzickej príťažlivosti. A prvoradým cieľom je samozrejme fyzické uspokojenie a nie dosiahnutie duševného splynutia cez to telesné.

Pri milovaní je potrebné dať najavo partnerovi lásku, nadväzovať kontakt očami a dorozumievať sa bozkami, dotykmi či hladením, pretože mnoho krát na vyjadrenie hĺbky našich citov a emócií, ktoré práve prežívame, ani neexistujú dostatočne výstižné slová v žiadnom jazyku.

Sex či milovanie?
A čo si myslíte vy? Je pre vás milovanie synonymom pre sex, ale tiež považujete tieto dve „činnosti“ za rozdielne? Máte pocit, že prežívate častejšie to pravé milovanie a že váš partner to cíti rovnako, alebo je to vždy len o sexe a telesných potrebách?

Autor: Alfa

http://wanda.atlas.sk/sex-a-milovanie-su-dve-odlisne-veci/sex-a-vztahy/sex/534913.html

 
 

 


PortrétPosledné fotografie


Facebook

Mail listArchív

Kalendár
<< jún / 2018 >>


Štatistiky

Online: 6
Celkom: 623243
Mesiac: 10928
Deň: 463