Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok

 

Čo sú to feromóny?

Feromóny sú chemikálie, pomocou ktorých je možné komunikovať. Feromóny vedia prenášať informácie dôležité pre reprodukciu, výber kamaráta, druhovú a pohlavnú identifikáciu a spoločenské postavenie. Prenos feromónov medzi jednotlivcami je forma chemickej komunikácie, ktorá je u ľudí nevedomá.

Feromóny boli popísané ako prirodzené chemikálie, ktoré stimulujú ostatných jednotlivcov rovnakého druhu (Karlson a Luscher, 1959). V roku 1976, neuro-endokrinné odozvy vyvolané feromónmi boli určené u cicavcov (Johns a kol., 1978).

V rokoch 1990-tych, Dr. Luis Monti a spol. identifikovali skupinu nosových chemosenzorových receptorových sietí, ktoré ovplyvňujú funkciu vášho mozgu. Váš vomeronosný orgán (VNO) (tiež zvaný Jacobsonov orgán) je časťou vašeho systému čuchového ústrojenstva, ktorý detekuje feromóny a vomeroferíny. To signalizuje vašemu mozgu motivovať sa k činu ... možno ste už cítili vône alebo odozvu strachu, alebo nálady davu.

Feromóny vedia signalizovať nebezpečenstvo, označovať teritórium a indikovať ochotu k sexuálnej aktivite. Niektoré spoločnosti predávajú feromónové produkty, o ktorých tvrdia, že zlepšia sexuálnu manipuláciu alebo redukujú PMS symptómy.

 

header-feromony-sk.jpg

 

 

 

 

 

V jamkách

V štúdii reportovanej v Biology of Reproduction journal, Preti a jeho tím umiestnili vankúšiky do podpazušia mužských darcov. Extrahovali zložky potu a, zamaskovanú za vôňavku, nechali ženské dobrovoľníčky to ovoňať. Po tom čo boli vystavené vôňam, ženy hlásili že sa cítili viac v pohode. (Po menopauze alebo hysterektómii, schopnosť väčšiny žien detekovať vône sa zníži.)

Vaše podpazušia vytvárajú feromóny a môžete nevedome "označiť" krk a plecia ľudí, ak ich vezmete okolo ramien. Otierate líca alebo pobozkáte líca, krk alebo plecia zaujímavých neznámych? Možno ich nevedome kontrolujete na feromónové markery.

Ak ovoňáte niekoho krk, váš vomeronosálny orgán (VNO) prijme chemickú komunikáciu. Ak váš VNO signalizuje "nebezpečie - označená veľmi agresívna osoba", môžete si nájsť dôvody ako sa tejto osobe vyhnúť. Ak ste neprijali žiadny signál (z dôvodu žiadneho značenia alebo nedávneho umytia), môžete vyhľadávať iné neverbálne alebo verbálne informácie. Ak vaše VNO prijme signál, ktorý vonia správne, môžete sa cítiť motivovaný/á flirtovať.

Máme podozrenie, že feromóny nesú obrovské množstvo informácií o vzťahoch ľudí, prípadne aj zdravotnej situácie a teda vaše VNO prezentuje tieto informácie vám ako pocit, ktorý môžete nazývať intuícia. Ak ste si blízki k určitým ľuďom - k deťom, súrodencom, rodičom, dobrým priateľom - vaša intuícia vám môže posielať signál, keď sú ublížení alebo v extáze, keď sú v problémoch ... alebo zamilovaní.

Intuícia a Svedomie

Ak rozumiete neverbálnej komunikácii a feromónovej stimulácii, intuícia už nie je magická ani mysteriózna. Tieto mentálne nástroje používajú vaše vnímanie vecí, ktoré nemusia byť inak zrejmé, ako sú vyjadrenia tváre, pachové stopy, takmer zabudnuté spomienky, správanie a reč tela ... aby vám dali iracionálne, ale často užitočné náhľady.

Ak si dáte čas skontrolovať vašu intuíciu, môžete vidieť zmysel v tom, čo sa deje vo vašich vzťahoch a byť na to pripravený. Intuícia vám vie pomôcť dostať sa cez zdrvujúce údaje rýchlo, a odfiltrovať čoho chcete - alebo nechcete si byť vedomý - ak je vaša intuícia presná.

Svedomie je kvalita, ktorá je rôzna u ľudí, v závislosti sa uvedomovaní si morálnych a etických dôsledkov svojich činov. Svedomie vyzerá byť produktom výchovy, vzdelania a skúseností a rozoznávaním rozdielov čo je správne a čo je nesprávne. Ovládačom svedomia môže byť časť vašej mysle, ktorá určuje náš zmysel života v súvislosti so svetom.  My, a mnohí iní to voláme ... integrita.


Ako môžete vedieť, že vaša intuícia nie je celkom presné, ale k veci? Cez testovanie a dvojité ale trojité kontrolovanie! Vieme más naučiť, ako zosilniť a kontrolovať intuíciu na našom tréningu systémového kouča.

 

Obrázok

Feromóny a intuícia v Systémovom koučingu

Mávate niekedy intuície o ľuďoch? Tušíte ich minulosť, ich ciele a o čom rozmýšľajú? Aby ste sa vyhli zmäteniu a zblázneniu, navrhujeme, aby ste kontrolovali a dvakrát kontrolovali vaše tipy. Je ľahké tipnúť si nesprávne - alebo projektovať svoje vlastné veci na druhých - alebo si pomýliť jednu osobu s druhou.

Keď koučujeme ľudí, všímame si a snažíme sa interpretovať ich neverbálne stopy. Často sú naše tipy šokujúco presné, a niekedy stratíme loď. Ľudia sú často ohromení, že vyzeráme že vieme čo urobili, čo teraz robia alebo o čom uvažujú. Intuícia nie je magická - intuícia je sada emocionálno-psychologicko-mentálnych zručností, ktoré vieme všetky zdieľať. Náš tréning systémového kouča môže vyladiť vašu intuíciu a ukázať vám, ako ju rýchlo skontrolovať.

Keď sú vaše intuitívne tipy chybné, snažíme sa zistiť prečo. Obyčajne je odpoveď jedna z bežných transferencií - učíme triedy, ako rozonať a rozložiť šesť základných transferencií. A niekedy sa ľudia bránia odhaliť príliš veľa - a len neskôr nám povedia ako presní sme boli.

Feromóny poskytujú viac užitočný model ako morfogenetické polia ako zdroj intuície o zauzleniach a putách blízkych ľudí. Možnože feromóny nesú aj informáciu o zdravotnom stave.

Pre experiment s feromónmi v ľudských systémoch, jednoducho si stúpnite bližšie k cvičnému partnerovi a pomaly inhalujte cez nos. Potom si dovoľte fantazírovať vzťahovú situáciu vášho cvičného partnera, jeho minulosť, prognózy ... a potom použite systémovú vzťahovú diagnózu na skontrolovanie vašich tipov. Môžete sa to naučiť rýchlo ohodnocovaním seba, rušením svojej zaujatosti, zauzlení a transferencií a potom znovu praktizovaním ... a znovu ....

essence-w_02_big.jpg

 
 

 


PortrétPosledné fotografie


Facebook

Mail listArchív

Kalendár
<< jún / 2018 >>


Štatistiky

Online: 7
Celkom: 623244
Mesiac: 10929
Deň: 464