Choď na obsah Choď na menu
 


Zranenia pri sexe: Neuveríte, čo sa môže stať

26. 8. 2014

Sex a bolesť sa môžu spárovať, aj keď to nemáte v úmysle. Úrazy, poranenia pri pohlavnom styku vás môžu stretnúť častejšie, než by ste povedali!

Niekoľko britských poisťovní zhromaždilo údaje, z ktorých vyplynul šokujúci fakt: odškodné za fyzickú újmu ich klientov im robí ročne v prepočte približne 500 miliónov eur. Štatistiky taktiež upozorňujú, že sex patrí k rizikovým činnostiam a spôsobuje veľkú časť domácich úrazov.

Do rebríčka desiatky najčastejších patria zodrané kolená z koberca, ďalšie zablokovaný chrbát, po nich natiahnuté kĺby na rukách. Nasleduje podvrtnutie členka, piate miesto si drží odretý zadok, nasledovaný zranenými nohami a ďalej narazenými lakťami. Priečku osem, deväť a desať obsadzujú zodraný chrbát, hrče na hlave a zlomené končatiny.

Orgazmus znižuje prah bolesti

Na nižších priečkach rebríčka sa umiestnili kožné problémy, ako je podráždenie od fúzov, následky od uhryznutia, či škrabanie. Vzrušenie a orgazmus znižujú vnímanie bolesti, takže následky sa väčšinou objavia na druhý deň. Čo vás ale zastaví priamo v akcii, váženejšie príhodyčasto sprevádzané prudkou bolesťou a hrôzu vzbudzujúcim krvácaním.  

1477371.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čo hrozí mužom

Zlomený penis:  Človek ako jeden z mála cicavcov v prirodzení síce nemá kosť, ale aj tak k tomuto veľmi bolestivému zraneniu dôjsť môže. Pri násilnom a hrubom zachádzaní môže prasknúť vezivové púzdro toporivých teliesok a krv sa vyleje do podkožia. Liečbou je samozrejme "kľud na lôžku" niekedy lekár rozhodne aj o ďalšom postupe.

Podobne vzniká aj problém "vykĺbený penis" - úraz spôsobený drsným zaobchádzaním, kedy sa poškodí väzivo.

Odtrhnutá uzdička: Za týmto zranením je tiež najčastejšie prílišná náruživosť. Pri príliš prudkom dráždení partnera rukou mu totiž ženy často natrhnú uzdičku, teda kus kože, ktorá spája predkožku so žaluďom. "Dôležité je okamžite zastaviť krvácanie prikladaním ľadu a obväzom. A zase je nevyhnutné vyhľadať lekársku pomoc. Podľa miery natrhnutia lekár môže zvoliť chirurgický zákrok v podobe zošitia. Ak by muž odbornú pomoc nevyhľadal a uzdička by bola úplne odtrhnutá, mohol by mať problémy so vzrušivosťou," upozorňuje Zuzana Nedvědova z portálu sexbezhranic.cz.

Čo hrozí ženám

Natrhnutá Vagína: Tento orgán je síce neuveriteľné pružný - veď ním musí prejsť detská hlavička, ale nie nekonečne. Problém vzniká samozrejme buď pri násilnom styku, alebo pri výraznom nepomere pohlavných orgánov partnerov. Ak sa objaví krvácanie, je nutné zájsť k lekárovi. Ale dôjsť ku krvácaniu môže aj pri rôznych "spestrovacích" hrátkach alebo príliš intenzívnom sexe. Ďaleko častejšie však býva odrenie a podráždenie, ktoré sa ešte viac zhorší následnou infekciou a mykózou.

Odreniny: Väčšinou nie sú spôsobené príliš prudkým tempom milovania, ale dĺžkou jeho trvania. "Niekoľkohodinový styk je tak možno snom všetkých milencov, ale sliznice si ho toľko neužívajú. Po nejakej dobe vysychajú a vznikajú odreniny u oboch partnerov," varuje Zuzana Nedvědova. Čo proti tomu robiť? "Ideálne je predchádzať takémuto prípadu použitím lubrikačného gélu. A ak je už neskoro, vhod príde nechtíková alebo harmančeková masť a najmenej dvojdňový sexuálny pôst."

4.png

 

Trocha extrémov

Pozor na zvieratá:
Jedno z pravidiel bezpečného sexu by malo znieť: Nechajte domácich miláčikov v inej miestnosti. "Zviera totiž prirodzený pud chrániť svojho pána, a vo chvíli, keď tento začne rozkošou vzdychať alebo nariekať, zviera vyštartuje po nepriateľovi." upozorňuje Zuzana Nedvědova. Pohryzenie psom alebo poškriabanie mačkou počas milostného aktu je niečo také, s čím sa lekári na pohotovosti stretávajú pomerne často.

Fúkanie: Koho ​​by napadlo žene fúkať do pošvy? Občas niektorých mužov áno, zrejme pod vplyvom porna. Následky to veľmi nepríjemné. Vzduch totiž nemá ako uniknúť, a tak sa veľmi rýchlo šíri maternicou a vajíčkovodmi do brucha. Bolesť v brušnej oblasti by vás mala poslať na gynekologické vyšetrenie na overenie, že nejde o problém so slepým črevom.

Stáré povesti

Určite ste počuli o "zaseknutí", kedy sa penis nedal vytiahnuť. Jedinou pomocou vraj je bodnutie ženy špendlíkom alebo injekciou na povolenie svalstva. Jav, odborne nazývaný penis captivus neexistuje, ako dokazujú dôkazy vedené od 50. rokov minulého storočia. Napriek tomu sa to od stredoveku traduje - zrejme ako výstraha pred nedovolenými radovánkami.

 

vip_spolocnicky.jpg

 

 
 

 


PortrétPosledné fotografie


Facebook

Mail listArchív

Kalendár
<< jún / 2018 >>


Štatistiky

Online: 2
Celkom: 633334
Mesiac: 10489
Deň: 222