Choď na obsah Choď na menu
 


Tipy pre zlepšenie erekcie: čučoriedky a cvičenie

5. 1. 2013


    Ste v posteli so ženou, ktorá sa vám páči, vzrušuje vás, ale v okamihu "O" dôjde pod vaším pásom k fatálnemu zlyhaniu a celá akcia skončí fiaskom. Ak je vám táto situácia povedomá, skúste zmeniť jedálniček, cvičte, prestaňte fajčiť a súlož v správnych polohách.
  

    Ak budete dbať na správny jedálniček, cvičiť a nefajčiť, môže z vás byť v posteli zase fantóm aj bez práškov na podporu erekcie.


    Zmeňte jedálniček

    Pre silnú erekciu sú zásadné karbohydráty, preto si pred očakávanou vášnivú nocí dajte napríklad cestoviny alebo celozrnné pečivo. Zvýšiť by ste tiež mali prísun zinku, ktorý podporuje produkciu testosterónu a spermií. Jeho dobrým zdrojom sú pečeň, morské plody alebo fazuľa, prípadne ho samozrejme môžete užívať v potravinových doplnkoch.

    Skutočným požehnaním sú pre vašu erekciu černice, čučoriedky a čierne ríbezle. Tvrdí to aspoň štúdie Indiana University, ktorá tieto bobuľoviny blahořečí kvôli vysokému obsahu antokyanov. Tie sú veľmi silnými antioxidantmi a zlepšujú krvné zásobenie penisu. Keď bude najhoršie, môžete siahnuť po tmavej čokoláde, ktorá zase pre zmenu obsahuje epikatechín, a tie rozšíria vaše cievy a opäť tak vylepší zásobenie penisu krvou.

    Všetky vaše snaha bude však márna, ak sa pred sexom napcháte husou s knedľou. Príliš veľká konzumácia tuku totiž znižuje hladinu testosterónu, znižuje libido a zoslabuje erekciu. Z dlhodobého hľadiska táto nevhodná strava navyše zhoršuje krvný obeh a tým aj krvné zásobenie penisu, čo vedie k ďalším problémom s erekciou.
    Hýbte sa

    Brušné svaly poznáte len z rozprávania? Potom zrejme poznáte tiež len z rečí aj dlhotrvajúce silnú erekciu. Čím viac budete športovať, tým zdravšie hmotnosť budete mať a tým viac budete spokojní so svojím telom, takže vašu erekciu nebude ohrozovať ani nadváha, ani prílišná úzkosť.

    Pravidelným pohybom opäť zlepšíte krvné zásobenie penisu a ako bonus so sebou nesie športovanie aj zvýšenie libida. Priamo na trvanie erekcie majú blahodarný vplyv Kegelove cviky. K ich praktizovanie môžete pristúpiť napríklad na toalete, keď budete v krátkych intervaloch prerušovať prúd moču. Až si zautomatizujete ovládanie skupiny svalov, ktorá sa pri prerušení močení aktivuje, môžete ho vykonávať prakticky kdekoľvek. Skúste denne urobiť niekoľko sérií týchto cvikov po desiatich (svaly na niekoľko sekúnd zatnite, povoľte a opäť zatnite) a nebudete sa musieť báť, že vám po minúte súloženie zamáva erekcie na rozlúčku.
    Zvoľte správnu polohu

    Ak máte problémy s udržaním erekcie v priebehu styku, možno je problém v nevhodne zvolenej polohe. Ak hneď spočiatku začínate v polohe, keď je žena hore, teda "na koníčka", môžete byť váš penis nedostatočne zásobený krvou. A práve to je na udržanie silnej erekcie absolútne nevyhnutné. Navyše v tejto polohe nemôžete kontrolovať jej pohyby, rýchlosť ani uhol prenikania, čo vašej erekciu aj na sile nepridáva.

    Ak viete, že sa u vás tieto ťažkosti čas od času objavujú, voľte radšej misionársku polohu, prípadne prienik zozadu. V týchto pozíciách je krvné zásobenie penisu výdatnejšie.
    Schudnite

    Spočítajte si svoj BMI (Body Mass Index) a ak sa blíži k dvadsaťpäť, alebo dokonca túto hranicu prekročil, môžu byť zabijakom vašej erekcie kilogramy navyše, ktoré so sebou nosíte. U mužov s nadváhou sa totiž testosterón mení na estrogén. Klesajúca hladina testosterónu a naopak zvyšujúce sa množstvo estrogénu je pre erekciu vražedné. Podľa štúdie publikovanej v Journal of the American Medical Association stačí, keď pri obezite schudnete desať percent svojej telesnej váhy a už pocítite zlepšenie erektívnej funkcie. S ďalším chudnutím potom bude vaša erekcia ďalej silnieť a mohutnieť.
    Ukľudnite sa

    Ak ste neustále v strese, vopred sa nervom, či sa sex podarí, alebo sa naopak pri súloženie prepínate, nečudujte sa, že váš penis pripomína tvrdosťou gumového medvedíka. Stres totiž pôsobí na váš penis ako studená sprcha. Vylučuje sa pri ňom hormón adrenalín (ide o typ adrenalínu), ktorý znižuje prietok krvi sliznicami, pretože spôsobuje akési stiahnutie ciev.

    A vzhľadom k tomu, že pre silnú erekciu je dostatočné krvné zásobenie hlavné, je dôsledok stresu ľahko predvídateľný. Snažte sa byť preto pred erotickú akcií čo najviac v pohode a nezaťažujte sa myšlienkami na ďalšie možné zlyhanie, pretože tým ho v podstate privolávate.
    Prestaňte fajčiť

    Fajčiari majú výrazne horší krvný obeh ako tí, kto nefajčí. A bez dostatočného prekrvenia nie je ani erekcie, ako už vieme. Ak ste teda ešte nenašli tú správnu motiváciu, prečo tipnúť posledný cigaretu, váš polehávající penis by jej byť mohol. Podľa štúdie uverejnenej v Journal of Urology zvyšuje fajčenie dvojnásobne riziko erektívnej dysfunkciou. Odborníci tvrdia, že každým dňom bez cigarety sa váš penis bude dostávať do väčšej kondície a časom sa schopnosť erekcie veľmi pravdepodobne znovu obnoví.
 

 
 

 


PortrétPosledné fotografie


Facebook

Mail listArchív

Kalendár
<< jún / 2018 >>


Štatistiky

Online: 4
Celkom: 639746
Mesiac: 7756
Deň: 223