Choď na obsah Choď na menu
 


Rozdiel medzi sexovaním a milovaním

21. 11. 2013

Zabudnite ( takmer ) na všetko , čo ste sa o sexe kedy dozvedeli a naučili . Zabudnite na to , že dotýkať sa vlastného tela v intímnych miestach je nevhodné . Čo ste sa s najväčšou pravdepodobnosťou dozvedeli od rodičov a ďalších už vo veľmi ranom veku . Či už formou " fúj , kam si to ťaháš ! " , Mrazivým pohľadom , či dokonca výpraskom .

partnerstvo-milovanie-antikoncepcia.jpgZabudnite na to , že sex je o výkone a stimulácií. Že musíte mať orgazmus a že musíte uspokojiť partnera . Zabudnite na všetko , čo i len trochu pripomína stres a povinnosť .

Použite svoje telo k tomu , aby ste vytvorili viac lásky . Vryte si do pamäti , že sex je o vzrušení až na druhom mieste . A čo je na prvom ? Láska . V angličtine milovať sa znamená make love . Teda doslova : ROBIŤ LÁSKU . Zmeňte teda svoju perspektívu ! Na vzrušenie sa zamerajte až na druhom mieste , alebo vôbec . Prestaňte sa stimulovať a snažiť a hľadajte spôsoby , ako prostredníctvom svojho tela , dlaňou , dotyku , dychu a pohybu dať partnerovi viac lásky . A uvidíte , aké sa budú diať divy !

Veľká časť z vás možno zistí , že sa k tomu budete potrebovať viac spomaliť až zastaviť . Pozerať sa z očí do očí . Užívať si dotyk na koži toho druhého . Všetkými zmyslami vnímať a vychutnávať . Dýchať a vnímať partnerov dych . Vnoriť sa do pocitov vo svojom tele . Stíšiť myšlienky a byť TU a TERAZ .

Budete si s partnerom bližšie . A tomu predchádza , že budete sami sebe bližšie . S rastúcou intimitou a blízkosťou sa môžu objaviť aj nečakane nepohodlné pocity . Obavy , strachy , smútky , frustrácia . Intímne spojenie však nie je ich príčinou . Vďaka rastúcej intimite len máme možnosť vidieť , čo sme dlho obchádzali .

Na povrch sa vyplaví to , čo otupovalo naše pocity i radosť zo života . Čo nám bránilo v hlbšom kontakte . Čo nás oddeľovalo - od partnera , od sveta , od seba samého . Tomu hovorím emočný detox . Odplavuje zo svojho tela i duše záťaž - dlho potlačované pocity - smútku , hnevu , nepatričnosti a ďalšie .

A potom, čo sme im dali voľný priechod , bez toho aby sme ich posudzovali , bez toho aby sme ich potláčali či analyzovali , potom, čo sme si poplakali alebo sa rozrušili, nahnevali , sa pred nami náhle objaví nový priestor . Väčšia vnímavosť . Sladkosť v tele aj v duši . Mäkkosť a láska . Pokoj a sila . Vyššia pružnosť v tele i myšlienkach . Viac inšpirácie . Viac radosti a potešenia . Viac lásky na zdieľanie.

autor: Jana Langerová

zdroj: www.skolaalternativnejmediciny.sk

 

 
 

 


PortrétPosledné fotografie


Facebook

Mail listArchív

Kalendár
<< jún / 2018 >>


Štatistiky

Online: 2
Celkom: 633334
Mesiac: 10489
Deň: 222