Choď na obsah Choď na menu
 


Ako nasadiť kondom

10. 9. 2013

V poslednej dobe dostávam veľa otázok na tému ako správne nasadiť kondóm . Pre tých , ktorí nepoznajú správny postup , som spísal tento článok vrátane náučného videa . Myslím že v dnešnej dobe , kedy v ČR počet nakazených HIV rastie , je tento článok veľmi užitočný .


Používanie kondómu je základnou metódou antikoncepcie . Výhodou kondómu je jeho ľahká dostupnosť , pomerne vysoká spoľahlivosť a navyše dobrá miera ochrany pred pohlavne prenášanými chorobami . Nutnosťou však je , aby bol kondóm správne nasadený a nedošlo k jeho prasknutiu či skĺznutiu .
Poďme si teda vysvetliť , ako správne nasadiť kondóm .

Pred aplikáciou kondómu si dôkladne umyte ruky , ak sa vaše ruky krátko predtým dostali do kontaktu so spermiami . Spermie síce obvykle po vystavení vzduchu počas krátkej doby odumierajú , avšak opatrnosti nie je nikdy nazvyš .

nasadenie_kondomu.jpgV prípade , že chcete používať kondóm spolu s lubrikačným gélom , sa nezabudnite informovať , či by látky obsiahnuté v lubrikantu nemohli spôsobiť oslabenie pevnosti stien prezervatívu . To platí skôr pre lubrikačné gély na silikónovej báze . Lubrikačné gély na vodnej báze sú takmer všetky kompatibilné s kondómami , to vždy potvrdzuje aj značka na škatuľke kondómu alebo gélu .

Kondóm si pripravte tak , aby sa krúžok nachádzal na vonkajšej strane . Následne prstami jednej ruky stlačte rezervoár kondómu , nasaďte špičku kondómu na žaluď a druhou rukou rolujte krúžok kondómu po stoporenom penise . Stlačením rezervoáru zabránite vzduchu , aby sa do neho dostal . Ak by ste tak neurobili , vzduch v kondómu by zvyšoval riziko prasknutia prezervatívu počas pohlavného styku .

Ihneď po ejakulácii vyberte penis z pošvy , pretože počas opadnutí stoporenie by kondóm mohol skĺznuť a spermie by sa mohlo ľahko dostať do vagíny .

Použitý kondóm sa spermiami môžete následne zaviazať , aby nedošlo k vyliatiu spermií , a vyhodiť do koša na odpadky .

Pamätajte , že žiadna metóda antikoncepcie nie je naozaj stopercentný . Ak máte so svojím partnerom opačného pohlavia sexuálny styk , vždy existuje viac či menej významné riziko počatia dieťaťa , či prenosu pohlavnej choroby .

Veľký pozor venujte kondómu hlavne pri análnom sexe . Často sa stáva , že ľudia neplatia dostatok lubrikačného gélu a potom dochádza k roztrhnutiu kondómu , hlavne preto , že análny otvor sám od seba nevylučuje sekrét . Preto rozhodne odporúčam pri análnom styku používať lubrikačný gél , ideálne análny gél .

 

 

 

 
 

 


PortrétPosledné fotografie


Facebook

Mail listArchív

Kalendár
<< jún / 2018 >>


Štatistiky

Online: 6
Celkom: 623241
Mesiac: 10927
Deň: 463